Ubytování v Novohradských horách – Apartmány Hojná Voda

 
Oddělky
 
Výroba a prodej včelstev tvoří významnou část naší činnosti. Včelstva dodáváme buď na klasické rámkové míře 39 x 24 cm. Lze po dohodě nabídnout i na jiné rámkové míře. K prodeji směřují pouze oddělky v takové kondici a síle, aby byly schopny vstoupit do následující sezóny jako plnohodnotná produkční včelstva. Výjimku představují oddělky 39×24 MINI, jejichž prodej jsme zavedli ve snaze vyhovět zákazníkům, u kterých cena oddělku představuje nejvýznamnější rozhodovací kritérium.
Oddělky mají vždy mladou matku F1.
 
Oddělky 39 x 24 cm  STANDARD
Oddělky dodáváme na 6 rámkách. 4 rámky jsou vždy plodové, 2 rámky jsou zásobní. Tloušťka horní loučky rámku je 12 mm, boční a spodní loučka mají 8 mm. Materiál lípa. Výplet drátek většinou nerez, 4x svislé tažení. Rámky jsou osazeny mezerníky. K přepravě používáme kartonový box.
 
Oddělky 39 x 24 cm  MINI
Oproti standardním oddělkům mají tyto oddělky pouze 2 rámky plodové a 2 rámky zásobní. 2 rámky s mezistěnou slouží pouze k doplnění, aby oddělek mohl být převážen v přepravním boxu.
 
Doba a způsob odběru oddělků:
První várka oddělků bude připravena k odběru v období konec června, začátek července. Druhá várka potom v druhé půli července. V případě příznivých klimatických podmínek v období páření matek se může doba odběru oddělků posunout kupředu.
Den, čas a přesné místo osobního odběru se řeší většinou telefonicky během května. Stanoviště s oddělky je umístěno východně 4km od  Českých Budějovic.
Oddělky nezasíláme, preferujeme osobní odběr, tak abychom včelstva společně vložili do přepravních boxů. Chceme, aby měl zákazník možnost ověřit si mírnost včel, celkovou kondici včelstva a prohlédnout si matku. Nicméně, pokud se nastřádají objednávky většího počtu oddělků do určité oblasti České republiky, je možné oddělky po domluvě přiblížit.
Pokud zákazník u oddělků 39 x 24 nemá vlastní obaly k přepravě, máme nachystané včelotěsné kartonové přepravní boxy.  Cena přepravního boxu je zahrnuta v ceně oddělku.
_______________________________________
 
Od každého zákazníka budeme v emailové objednávce potřebovat tyto údaje:
Jméno a bydliště kupujícího
Evidenční číslo chovatele
Evidenční číslo stanoviště, na které budou oddělky umístěny
Kontaktní telefonní číslo
 
Každý zákazník od nás obdrží:
Kopii protokolu o vyšetření na mor včelího plodu.
Pro zákazníky mimo území Jihočeského kraje budeme spolupracovat na vyřízení veterinární povolení k převozu včelstev.
Příslušný daňový doklad
ODDĚLKY
Oddělek 39 x 24 STANDARD (6 rámků) vč. přepravního boxu (odběr červen) 1.700,- Kč
Oddělek 39 x 24 STANDARD (6 rámků) vč. přepravního boxu (odběr červenec) 1.500,- Kč
Oddělek 39 x 24 MINI (4 rámky) vč. přepravního boxu 1.200,- Kč
 
 
Objednávky přijímáme pouze elektronicky na ludvikfabian@gmail.com.
Platí pořadí objednávek. Nevybíráme žádné zálohy.
Pokud se zákazník rozhodne objednávku zrušit a včas nám to oznámí, většinou to pochopíme a neděláme z toho drama.
 
Ludvík Fabián Ing.arch.
ludvikfabian@gmail.com
+420 608 855 780